pracownia Kwiatkibratki | Zielona dziura w meblu
1
single,single-post,postid-1,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

Zielona dziura w meblu

kwiatkibratki-zielona-dziura-w-meblu

Zielona dziura w meblu

Jedną z naszych ulubionych zasad jest 3 Re czyli „Re:duce / re:use / re:cycle”. I choć po polsku nie brzmi to aż tak ładnie – wartość pozostaje niezmienna. Nasze polskie 3U to dla przypomnienia:
„Unikaj kupowania zbędnych rzeczy / Użyj powtórnie / Utylizuj”.
Peter Bottazzi i Denise Bonapace stworzyli konceptualny, ironiczny projekt, który idealnie wpisuje się w tą regułę. W ramach “Da Morto a Orto” (w wolnym tłumaczeniu „Z martwego w ogród”) meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrz zostały zamienione w doniczki. Autorzy korzystali wyłącznie z materiałów, które miały zostać wyrzucone na śmieci. Podjęli grę ze schematami i przypisanymi rolami by w konsekwencji nadać przedmiotom nowe funkcje i tchnąć w nie życie.

Zielona dziura w meblu, czyli daj szafie drugą szansę…
Eksperyment pokazał, że stare krzesła, leżaki, szuflady, czy nawet zlew kuchenny z powodzeniem mogą zachwycić w roli unikalnych kwietników. Co ważniejsze – lista tych przedmiotów może być nieskończona a autorem unikalnej doniczki może być tak naprawdę każdy. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie – może zamiast wyrzucić na śmieci starą szafkę czy lampę można je odpowiednio zabezpieczyć i zamienić w oryginalne donice? Koniec końców jest jeszcze jedna, świetna idea – „Zrób to sam!”!

1 Comment
  • Pan WordPress

    7 listopada 2014 at 11:23 Odpowiedz

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

Post a Comment