pracownia Kwiatkibratki | 100 drzew
157
single,single-portfolio_page,postid-157,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
 

100 drzew

100 drzew

We współpracy z fundacją Hush Warsaw i firmą H&M w zamian za tonę niechcianej odzieży rozdaliśmy Warszawiakom sadzonki 100 drzew.

Rozwijające się miasta, takie jak Warszawa, szybko zwiększają swoją objętość oraz zagęszczenie zabudowy. Przybywa coraz więcej biurowców, osiedli mieszkaniowych i parkingów – w tym samym czasie powierzchnia terenów zielonych kurczy się. Stąd akcja pracowni Kwiatkibratki – 100 drzew dla Warszawy.

Akcja 100 drzew była finałem akcji „Nie dajmy zmarnować się modzie”. Fundacja HUSH Warsaw i firma H&M od początku maja br. zbierały niechciane tekstylia,. W ten sposób udało się zebrać ponad 1 tonę materiałów, które po odpowiedniej selekcji posłużą do ponownego wykorzystania lub przetworzenia. We współpracy z pracownią Kwiatkibratki oraz fundacją Hush Warsaw, firma H&M podarowała Warszawie 100 drzew, chcąc tym samym zwrócić uwagę mieszkańców na główny cel działań: odzyskiwanie i oszczędzanie surowców oraz na to, że każdy z nas może mieć wpływ na środowiska i jakość życia w mieście.

Do akcji mógł przyłączyć się każdy, wystarczyło namówić do udziału swoją wspólnotę, wybrać jeden z 4 gatunków drzew i zgłosić się po nie. 100 sadzonek, w tym: lipy, głogi, brzozy i wierzby powędrowało w różne strony Warszawy, aby zazielenić miasto i dostarczyć mieszkańcom niezbędny tlen.

gdzie trafiły drzewa można śledzić na stronie: kwiatkibratki.pl/100drzew/mapa

Klient

H&M

Date

7 października 2013

Category

Zielony marketing