pracownia Kwiatkibratki | Zielona strona miasta
19843
home,page,page-id-19843,page-template,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

KIM JESTEŚMY?

Zmieniamy szare przestrzenie miejskie w zieloną, żywą tkankę miasta

Aktywizujemy, inspirujemy i angażujemy mieszkańców w działania na rzecz środowiska, konsumentów w doświadczanie zielonej strony marek a firmy w działania na rzecz lokalnych społeczności i zrównoważonego rozwoju miast. Wspólnie projektujemy zielone miejsca, żywą przestrzeń, usługi, produkty, warsztaty i wydarzenia, które zwiększają atrakcyjność i jakość życia w mieście. Tworzymy programy autorskie, w ramach których projektujemy i produkujemy rozwiązania ogrodnicze oraz realizujemy działania miejskie.

Zielony Marketing
KAMPANIE W ZGODZIE Z NATURĄ

Przygotowujemy zielone akcje, kampanie promocyjne, pikniki i warsztaty, podczas których wspólnie z pracownikami firm i mieszkańcami miast pracujemy na rzecz środowiska lokalnego. Pomagamy zrozumieć, czym jest zrównoważony rozwój i jak można wdrażać strategię win-win.

Zielone Eventy
POZNAJCIE SIĘ PRZY RABATCE

Organizujemy pikniki, wycieczki tematyczne, gry miejskie i terenowe.  Angażujemy mieszkańców we wspólne działania na rzecz okolicy. Wymyślamy i prowadzimy ogrodnicze warsztaty dla pracowników i ich rodzin.

Żywa przestrzeń
ZAZIELENIAMY MIASTA

Projektujemy tarasy i ogrody, zielone wnętrza, ściany i stoły. Zmieniamy tarasy, balkony i loggie w zielone dżungle, projektujemy ogrody prywatne i publiczne. Projektujemy przestrzeń biurową i zieleń w mieszkaniach. 

125

ZIELONYCH WARSZTATÓW

543

ZARAŻONYCH MIEJSKIM OGRODNICTWEM

1235

SADZONEK

25

NOWYCH ZIELONYCH PRZESTRZENI

CO ROBIMY

NASZE PORTFOLIO

Mamy doświadczenie w pracy z korporacjami oraz instytucjami publicznymi. Dobrze odnajdujemy się w jednorazowych akcjach, jak i trwających całe lato projektach. Wspólnie ustalamy cele naszych działań, a następnie analizujemy konteksty, by stworzyć koncepcję. Podczas realizacji projektu kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju i strategią ochrony środowiska. Wybierając używane materiały staramy się ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.

 

 

Zrównoważony rozwój

Nasze działania prowadzimy w poszanowaniu dla środowiska. Staramy się zminimalizować nasz negatywny wpływ na nie.

Międzysektorowość

Korzystanie z potencjału wielu branż i sektorów jest naszym zdaniem kluczowe do realizacji udanych projektów uwzględniających rózne grupy społeczne

Zazieleniamy miasto

Badania dowodzą, że chcemy mieć wpływ na przetrzeń w której żyjemy. Inne badania pokazują, że chcemy mieć wokół siebie więcej zieleni. Łączymy te potrzeby.

Human to Human

Zależy nam na relacjach międzyludzkich. Chcemy naszymi działaniami wzmacniać więzi międzysąsiedzkie oraz pomiędzy pracownikami.

p
Szukasz pomysłu na warsztat inny niż wszystkie albo chcesz, żeby Twoje działania były bardziej zielone?

NASZ ZESPÓŁ

Kwiatkibratki to zespół osób zaangażowanych w ideę zrównoważonego rozwoju. Są wśród nas kulturoznawcy, projektanci i trenerzy. Przez ciekawe projekty zwracamy uwagę na miejską zieleń. Zależy nam na relacjach międzyludzkich i działaniach międzysektorowych. Razem zazieleniamy miasto, by wszystkim żyło się w nim lepiej.

team_image

Basia Drewiczewska

Projektantka architektury krajobrazu. W Kwiatkibratki projektuje tereny zielone i przestrzeń miejską.

team_image

Grzegorz Młynarski

Socjolog miasta, pedagog, projektant komunikacji; projektant i trener zrównoważonego rozwoju. W Kwiatkibratki odpowiada za organizację eventów oraz wizerunek marki i produktów.

team_image

Ula Kasińska

Kulturoznawca, pracuje w sferze kultury, skupiając się na kreacji i promocji sektora kreatywnego. W Kwiatkibratki odpowiada za planowanie, organizację oraz promocję eventów i publikacji.

team_image

Jakub Kowalewski

Inżynier, projektuje rozwiązania dla branży ogrodniczej, medycznej i przemysłowej. W Kwiatkibratki odpowiada za zaopatrzenie i organizację rozwiązań ogrodniczych.

JESTEŚMY W TYM DOBRZY

Interesuje nas miasto. Chcemy naszymi działaniami sprawiać, że jest bardziej zielone. Wnikliwie przyglądamy się otaczającej nas przestrzeni analizując jak ją oswoić. Wchodzimy w interakcje z mieszkańcami, by budować i zacieśniać więzi międzysąsiedzkie.

Podejście do miasta0

Oswajanie zieleni0

Zielona interakcja0

INSPIRACJE

ZIELONE WIEŚCI

Jesteśmy ciekawi świata i nowych zielonych rozwiązań w Polsce i nie tylko. Bez względu na to, czy są jedynie projektami, czy może realizacjami, przyglądamy się im i prezentujemy dobre praktyki. Inspirują nas osoby wdrażające zielone zmiany i nowości z zakresu zrównoważonego rozwoju.

 • kwiatkibratki / czekolada / miejscy ogrodnicy /

  Czekolada miejskich ogrodników

  Amerykańska pracownia cukiernicza John& Kira’s przygotowała nową linię czekolad dla miejskich ogrodników, które są robione przez… miejskich ogrodników. Cz...

 • kwiatkibratki-kwitnace-konfetti

  Kwitnące konfetti

  Pracownia Niko Niko stworzyła kwitnące konfetti, które pozwala nie tylko świętować ważne wydarzenia, ale zostawia także zielony ślad w postaci wyrastających z p...

 • kwiatkibratki / flower garden / miejskie ogrodnictwo / miejska zielen

  Flower garden

  Flower Garden to proste, łatwe w produkcji i wygodne w użyciu opakowania do przenoszenia kwiatów bez naruszania ich naturalnej struktury. Autorka opakowań, Milena Wł...

 • kwiatkibratki-zielona-dziura-w-meblu

  Zielona dziura w meblu

  Jedną z naszych ulubionych zasad jest 3 Re czyli „Re:duce / re:use / re:cycle”. I choć po polsku nie brzmi to aż tak ładnie – wartość pozostaje niezmienna. Na...

 • algi_kwiatkibratki

  Algi – zielone źródło energii

  Nikogo dziś nie dziwią budynki zasilane energią słoneczną lub dzięki sile wiatru, ale generowanie energii z glonów to zupełna nowość. Niemieccy architekci z fir...

 • zielone miasto w miniaturze

  Zielone miasto w miniaturze

  Ienami to zestaw miniaturowych doniczek w kształcie budynków mieszkalnych. Zaprojektowała je japońska firma projektowa Metaphys. Estetyczne mikrodomy sprawdzają się...

NASI KLIENCI

Współpracują z nami

Działamy wspólnie z korporacjami, małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz instytucjami publicznymi. Skupiamy się na konkretnych potrzebach i zielonych rozwiązaniach, które są na nie odpowiedzią. Projektujemy zielone miejsca, żywą przestrzeń, usługi, produkty, warsztaty i wydarzenia, które zwiększają atrakcyjność i jakość życia w mieście. Angażujemy firmy w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miast.

KONTAKT

SPRAWDŹ CO ROBIMY

Chcesz mieć bardziej zieloną firmę, zaangażowanych pracowników ciekawych świata i wrażliwych na miejską zieleń? Zależy Ci na warsztatach nie tylko integrujących, ale otwierających na środowisko? Roślina na Twoim biurku ciągle nie chce zakwitnąć? Odezwij się do nas, coś wymyślimy!

FACEBOOK

Sprawdź

TWITTER

Sprawdź

INSTAGRAM

Sprawdź

VIMEO

Zobacz co potrafimy w praktyce
SPRAWDŹ JAK WYRASTA OGRÓD Z MIASTA

Zależy nam na działaniach międzysektorowych typu win-win. W naszych działaniach przyświeca nam hasło zrónoważonego rozwoju. Codziennie inspirujemy i sami szukamy zielonych inspiracji.

Spotkajmy się i wspólnymi działaniami sprawmy, że miasta będą bardziej zielone.

p